Workbench Approver (1.0.1) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Required
tr: Zorunlu

en: Default
tr: Varsayılan

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Approved
tr: Onaylı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Embed
tr: Göm

en: Outdated
tr: Süresi geçmiş

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)

en: Content revision
tr: İçerik sürümü

en: The moderation state of the referenced content.
tr: Başvurulan içeriğin denetim durumu.

en: Content entity type ID
tr: İçerik varlığı tipi kimliği

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
tr: Bu denetim durumunun geçerli olduğu içerik varlığı tipinin kimliği.

en: Content entity ID
tr: İçerik varlığı kimliği

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
tr: Bu denetim durumunun geçerli olduğu içerik varlığının kimliği.

en: Content entity revision ID
tr: İçerik varlığı düzeltme kimliği

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
tr: Bu denetim durumunun geçerli olduğu içerik varlığının sürüm kimliği.

en: Content moderation state
tr: İçerik denetimi durumu

en: The workflow the moderation state is in.
tr: Düzeltme durumunun bulunduğu iş akışı.
