Workbench Email (8.x-1.6) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: Author
de: Autor

en: Subject
de: Betreff

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Recipients
de: Empfänger

en: Roles
de: Rollen

en: Fields
de: Felder

en: Role
de: Rolle

en: Provider
de: Anbieter

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: Templates
de: Vorlagen

en: Machine name
de: Systemname

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Restrict to the selected roles
de: Auf die ausgewählten Rollen begrenzen

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Roles with access
de: Rollen mit Zugriff

en: Email field
de: E-Mail-Feld

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
de: %type: @message in %function (Zeile %line in %file).

en: A moderation module is not installed
de: Es ist kein Modul zur Inhaltsmoderation installiert
