Workbench Moderation (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Archive
da: Arkiv

en: Published
da: Udgivet

en: Log message
da: Logbesked

en: Other
da: Anden

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Moderate
da: Moderér

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Entity type
da: Entity-type

en: Draft
da: Kladde

en: Is published
da: Er udgivet

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Archived
da: Arkiveret

en: Latest version
da: Seneste version

en: From state
da: Fra tilstand

en: New draft
da: Nyt udkast

en: Edit draft
da: Redigér udkast

en: Default moderation state
da: Standard godkendelsestilstand

en: Needs Review
da: Til gennemsyn

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: View any unpublished content
da: Se upubliceret indhold

en: Latest revision
da: Seneste revidering

en: Entity language
da: Entity-sprog

en: To state
da: Til tilstand

en: Is default revision
da: Er standard version

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
da: Versioner skal være påkrævet, når moderation er aktiveret.

en: Revisions are required.
da: Versioner er påkrævet.

en: The moderation state has been updated.
da: Moderationstilstanden er blevet opdateret.

en: When content reaches this state it should be published.
da: Hvorvidt indhold skal publiceres, når det når denne tilstand.

en: Default revision
da: Standard revidering

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
da: Gyldig moderationstilstand

en: Create New Draft
da: Opret nyt udkast

en: View the latest version
da: Se den seneste version

en: Restrict the view to only revisions that are the latest revision of their entity.
da: Begræns visningen til kun at være revisioner, der er den seneste revision af deres enhed.
