Workbench Moderation (8.x-1.7) - en to sv translation catalogue (52 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Archive
sv: Arkiv

en: Published
sv: Publicerad

en: Log message
sv: Loggmeddelande

en: Other
sv: Övriga

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Moderate
sv: Moderera

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Apply
sv: Applicera

en: Publish
sv: Publicera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Draft
sv: Utkast

en: Is published
sv: Är publicerad

en: Moderation state
sv: Modereringsstatus

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Latest version
sv: Senaste version

en: From state
sv: Från läge

en: New draft
sv: Nytt utkast

en: Edit draft
sv: Redigera utkast

en: Default moderation state
sv: Förvald modereringsstatus

en: Needs Review
sv: Behöver översyn

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: View any unpublished content
sv: Visa ej publicerat innehåll

en: Latest revision
sv: Senaste version

en: Moderation states
sv: Modereringsstatusar

en: Entity language
sv: Entitetsspråk

en: Provides moderation states for content
sv: Tillhandahåller modereringsstatusar för innehåll

en: Administer moderation states.
sv: Administrera modereringsstatusar.

en: Administer moderation states
sv: Administrera modereringsstatusar

en: Moderation state config
sv: Konfigurera modereringsstatus

en: Enable moderation states for this node type
sv: Aktivera modereringsstatusar för denna nodtyp

en: Moderation states enabled
sv: Modereringsstatusar aktiverad

en: Moderation state for new content
sv: Modereringsstatus för nytt innehåll

en: Manage moderation
sv: Hantera moderering

en: Revisions are required.
sv: Versioner är obligatoriska.

en: Enable moderation states.
sv: Aktivera modereringsstatusar.

en: Default revision
sv: Förvald version

en: Create and edit moderation states.
sv: Skapa och redigera modereringsstatusar

en: Enable moderation states for this block content type
sv: Aktivera modereringsstatusar för denna blockinnehållstyp

en: Moderation state for new block content
sv: Modereringsstatus för nytt blockinnehåll

en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

en: Un-archive
sv: Arkivera ej

en: View the latest version
sv: Visa den senaste versionen

en: View moderation states
sv: Visa modereringsstatusar

en: View moderation states.
sv: Visa modereringsstatusar.
