Workbench Moderation (8.x-1.8) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Published
oc: Publicat

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Other
oc: Autre

en: Moderate
oc: Moderar

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Archived
oc: Archivat

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
