Workbench Reviewer (8.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Title
de: Titel

en: Author
de: Autor

en: Actions
de: Aktionen

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Workflow State
de: Ablaufstatus

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Reviewer
de: Überarbeiter

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Moderation state
de: Moderationsstatus

en: Asc
de: Aufsteigend
