Workbench Reviewer (8.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Master
it: Principale
