Workbench Tabs (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status message
hi: स्थिति संदेश
