Workflow (2.1.1) - en to jv translation catalogue (45 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Language
jv: Basa

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Access
jv: Akses

en: View
jv: Tampilan

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Module
jv: Modul

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Comment
jv: Komèntar

en: Log message
jv: Pesen log

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Count
jv: Jumlah

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Role
jv: Parāgā

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Revert
jv: Baléknā

en: Empty
jv: Kosong

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
jv: Biji field iki uwis dikenali fungsi %function lan ora bisa diowahi.

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
