Workflow (2.1.4) - en to fi translation catalogue (77 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Value
fi: Arvo

en: Language
fi: Kieli

en: optional
fi: valinnainen

en: required
fi: pakollinen

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Access
fi: Pääsy

en: View
fi: Näytä

en: hidden
fi: piilotettu

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: States
fi: Tilat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Options
fi: Valinnat

en: Active
fi: Voimassa

en: Module
fi: Moduuli

en: From
fi: Lähettäjä

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Comment
fi: Kommentti

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Count
fi: Laskuri

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: State
fi: Tila

en: Cleanup
fi: Siivoa

en: Role
fi: Rooli

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Machine readable name
fi: Koneluettava nimi

en: Select list
fi: Valintalista

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Add workflow
fi: Lisää työnkulku

en: Immediately
fi: Heti

en: Transition
fi: Sivunsiirto

en: About
fi: Tietoja

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: label
fi: etiketti

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: Workflow settings
fi: Työnkulun asetukset

en: Workflows
fi: Työnkulut

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
fi: Kentän arvo määrittyy funktion %function avulla eikä sitä voi muuttaa.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: Allowed values function
fi: Sallittujen arvojen funktio

en: There is no @label yet.
fi: @label ei ole vielä määritettynä.

en: Briefly describe the changes you have made.
fi: Kuvaa lyhyesti tekemäsi muutokset.

en: Workflow type
fi: Työnkulun tyyppi

en: Drop button
fi: Pudotusnappi

en: Allowed value with label
fi: Sallittu arvo etiketillä
