Workflow (2.1.5) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Language
ar: اللغة

en: optional
ar: اختياري

en: required
ar: مطلوب

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: hidden
ar: مخفي

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: States
ar: الحالات

en: User
ar: مستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Active
ar: نشط

en: Module
ar: الوحدة

en: From
ar: من

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Comment
ar: التعليق

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Count
ar: العدد

en: State
ar: الحالة

en: By
ar: بواسطة

en: Role
ar: دور

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Machine readable name
ar: اسم مقروء آليًا

en: Human readable name
ar: اسم مقروء بشريًا

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Revert
ar: استرجع

en: Empty
ar: فارغ

en: Add workflow
ar: أضافة إجراء عمل

en: Transition
ar: الترجمة

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User roles
ar: أدوار المستخدم

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Created month
ar: شهر الإنشاء

en: Created day
ar: يوم الإنشاء

en: Created week
ar: أسبوع الإنشاء

en: Updated year + month
ar: سنة وشهر التحديث

en: Updated year
ar: سنة التحديث

en: Updated month
ar: شهر التحديث

en: Updated day
ar: يوم التحديث

en: Workflow settings
ar: إعدادات سيرة العمل

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
ar: قيمة هذا الحقل محددة من طرف %function ولا يجب تغييرها.

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ar: التاريخ بتنسيق CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ar: التاريخ بتنسيق YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ar: التاريخ بتنسيق YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ar: التاريخ بتنسيق MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ar: التاريخ بتنسيق DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ar: التاريخ بتنسيق  WW (01 - 53).
