Workflow (2.1.6) - en to th translation catalogue (48 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Access
th: การเข้าถึง

en: View
th: ดู

en: hidden
th: ซ่อน

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Options
th: ตัวเลือก

en: From
th: จาก

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Count
th: จำนวน

en: State
th: รัฐ

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Allowed values list
th: รายการค่าที่อนุญาต

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Updated year + month
th: ปรับปรุงปี + เดือน

en: Updated year
th: ปรับปรุงปี

en: Updated month
th: ปรับปรุงเดือน

en: Updated day
th: ปรับปรุงวัน

en: Updated week
th: ปรับปรุงสัปดาห์

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
th: วันที่ในรูปแบบของMM  (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
th: วันที่ในรูปแบบของ DD(01 - 31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
th: วันที่ในรูปแบบของ  WW (01 - 53)

en: Briefly describe the changes you have made.
th: อธิบายการเปลี่ยนแปลงที่คุณได้ทำ
