Workflow (8.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Value
cs: Hodnota

en: Language
cs: Jazyk

en: optional
cs: volitelné

en: required
cs: vyžadováno

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: View
cs: Zobrazit

en: hidden
cs: skryto

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: States
cs: Stavy

en: User
cs: Uživatel

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Options
cs: Možnosti

en: Active
cs: Aktivní

en: Module
cs: Modul

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Field name
cs: Název pole

en: Count
cs: Počet

en: State
cs: Stav

en: By
cs: Od

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Revert
cs: Vrátit

en: updated content
cs: aktualizovaný obsah

en: About
cs: Popis

en: Entity type
cs: Typ entity

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: Created year + month
cs: Rok a měsíc vytvoření

en: Created year
cs: Rok vytvoření

en: Created month
cs: Měsíc vytvoření

en: Created day
cs: Den vytvoření

en: Created week
cs: Týden vytvoření

en: Workflow settings
cs: Nastavení postupu práce

en: Entity ID
cs: ID entity

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: There is no @label yet.
cs: Zatím není žádný @label.
