Workflow extras (2.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Delete node
pt: Apagar post

en: Needs review
pt: Precisa ser revisado

en: New draft
pt: Novo rascunho

en: Edit draft
pt: Editar rascunho

en: View published
pt: Ver publicado

en: View draft
pt: Ver rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pt: Criar novo rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
