Workflow Notifications (3.0.1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Subject
de: Betreff

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Label
de: Beschriftung

en: Mail
de: E-Mail

en: Roles
de: Rollen

en: Role
de: Rolle

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Days
de: Tage

en: State name
de: Statusname

en: Workflow State
de: Ablaufstatus

en: From State
de: Von-Status

en: To State
de: Zu-Status

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: Trigger
de: Auslösen

en: Phone Numbers
de: Telefonnummern

en: Email Addresses
de: E-Mail-Adressen

en: From state
de: Weg von Status

en: To state
de: Hin zu Status
