Workflow Notifications (8.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Subject
ur: موضوع

en: Message
ur: پیغام

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Roles
ur: رولز
