Workflow participants (3.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Title
de: Titel

en: Author
de: Autor

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Desc
de: Absteigend

en: Email subject
de: E-Mail-Betreff

en: Sort by
de: Sortierung

en: Add user
de: Benutzer hinzufügen

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: Email body
de: Textkörper der E-Mail

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Apply
de: Anwenden

en: Editor
de: Herausgeber

en: Participants
de: Teilnehmer

en: Values
de: Werte

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Editors
de: Redakteure

en: Enter a comma separated list of user names.
de: Eine kommagetrennte Liste von Benutzernamen.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Reviewer
de: Überarbeiter

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Moderation state transitions
de: Moderationsstatus-Änderungsvorgänge

en: Content moderation state
de: Inhaltsmoderationsstatus
