Workspace (8.x-1.0-beta14) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Source
am: ምንጭ

en: published
am: የታተመ

en: not published
am: ያልታተመ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
