Workspace (8.x-1.0-beta15) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Types
ja: タイプ

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Changes
ja: 変更

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Owner
ja: 所有者

en: Source
ja: ソース

en: published
ja: 掲載

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Successful
ja: 成功

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Failed
ja: 失敗

en: Workspace
ja: ワークスペース

en: not published
ja: 非掲載

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Target
ja: ターゲット

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Do you really want to continue?
ja: 本当に続けますか?

en: Created by
ja: 作成者

en: Entities
ja: エンティティ

en: @type: added %info.
ja: @type:%infoが追加されました

en: @type: updated %info.
ja: @type: %infoが更新されました

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)

en: Workspace ID
ja: ワークスペースID

en: Create a new workspace
ja: 新しいワークスペースを作成

en: View own workspace
ja: 自分のワークスペースを表示

en: View any workspace
ja: 任意のワークスペースを表示

en: Edit own workspace
ja: 自分のワークスペースを編集

en: Edit any workspace
ja: 任意のワークスペースを編集

en: Delete own workspace
ja: 自分のワークスペースを削除

en: Delete any workspace
ja: 任意のワークスペースを削除
