Workspace (8.x-1.0-beta20) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Types
fa: انواع

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Changes
fa: تغییرات

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Added
fa: اضافه شده

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Owner
fa: مالک

en: Source
fa: منبع

en: published
fa: منتشرشده

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Successful
fa: موفقیت آمیز

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Failed
fa: ناموفق

en: Workspace
fa: فضای کار

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Target
fa: مقصد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).
