Worldmap (1.0.0-beta1) - en to lv translation catalogue (168 entries)

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: back
lv: atpakaļ

en: Egypt
lv: Ēģipte

en: Namibia
lv: Namībija

en: Israel
lv: Izraēla

en: Palestine
lv: Palestīna

en: Iran
lv: Irāna

en: New Zealand
lv: Jaunzēlande

en: Cuba
lv: Kuba

en: Brazil
lv: Brazīlija

en: Chile
lv: Čīle

en: Paraguay
lv: Paragvaja

en: Jamaica
lv: Jamaika

en: Japan
lv: Japāna

en: Libya
lv: Lībija

en: Poland
lv: Polija

en: Portugal
lv: Portugāle

en: Singapore
lv: Singapūra

en: Turkey
lv: Turcija

en: Germany
lv: Vācija

en: Afghanistan
lv: Afganistāna

en: Albania
lv: Albānija

en: Algeria
lv: Alžīrija

en: Andorra
lv: Andora

en: Anguilla
lv: Angilja

en: Argentina
lv: Argentīna

en: Armenia
lv: Armēnija

en: Australia
lv: Austrālija

en: Austria
lv: Austrija

en: Azerbaijan
lv: Azerbaidžāna

en: Bangladesh
lv: Bangladeša

en: Barbados
lv: Barbadosa

en: Belarus
lv: Baltkrievija

en: Belgium
lv: Beļģija

en: Belize
lv: Beliza

en: Benin
lv: Benina

en: Bhutan
lv: Butāna

en: Bolivia
lv: Bolīvija

en: Botswana
lv: Botsvāna

en: Brunei
lv: Bruneja

en: Bulgaria
lv: Bulgārija

en: Cambodia
lv: Kambodža

en: Cameroon
lv: Kamerūna

en: Canada
lv: Kanāda

en: Cape Verde
lv: Kaboverde

en: Central African Republic
lv: Centrālāfrikas Republika

en: Chad
lv: Čada

en: China
lv: Ķīna

en: Colombia
lv: Kolumbija

en: Comoros
lv: Komoru salas

en: Costa Rica
lv: Kostarika

en: Cyprus
lv: Kipra

en: Denmark
lv: Dānija

en: Djibouti
lv: Džibutija

en: Dominica
lv: Dominika

en: Ecuador
lv: Ekvadora

en: El Salvador
lv: Salvadora

en: Eritrea
lv: Eritreja

en: Estonia
lv: Igaunija

en: Ethiopia
lv: Etiopija

en: Finland
lv: Somija

en: France
lv: Francija

en: French Guiana
lv: Franču Gviāna

en: Gabon
lv: Gabona

en: Gambia
lv: Gambija

en: Georgia
lv: Gruzija

en: Ghana
lv: Gana

en: Greece
lv: Grieķija

en: Greenland
lv: Grenlande

en: Grenada
lv: Grenāda

en: Guadeloupe
lv: Gvadelupa

en: Guatemala
lv: Gvatemala

en: Guinea
lv: Gvineja

en: Guinea-Bissau
lv: Gvineja-Bisava

en: Guyana
lv: Gajāna

en: Honduras
lv: Hondurasa

en: Hungary
lv: Ungārija

en: Iceland
lv: Īslande

en: India
lv: Indija

en: Indonesia
lv: Indonēzija

en: Iraq
lv: Irāka

en: Ireland
lv: Īrija

en: Italy
lv: Itālija

en: Jordan
lv: Jordānija

en: Kazakhstan
lv: Kazahstāna

en: Kenya
lv: Kenija

en: Kuwait
lv: Kuveita

en: Kyrgyzstan
lv: Kirgizstāna

en: Latvia
lv: Latvija

en: Lebanon
lv: Libāna

en: Lesotho
lv: Lesoto

en: Liberia
lv: Libērija

en: Liechtenstein
lv: Lihtenšteina

en: Lithuania
lv: Lietuva

en: Luxembourg
lv: Luksemburga

en: Madagascar
lv: Madagaskara

en: Malawi
lv: Malāvija

en: Malaysia
lv: Malaizija

en: Maldives
lv: Maldīvija

en: Martinique
lv: Martinika

en: Mauritania
lv: Mauritānija

en: Mauritius
lv: Maurīcija

en: Mayotte
lv: Majota

en: Mexico
lv: Meksika

en: Mongolia
lv: Mongolija

en: Montserrat
lv: Montserrata

en: Morocco
lv: Maroka

en: Mozambique
lv: Mozambika

en: Myanmar
lv: Mjanma

en: Nepal
lv: Nepāla

en: Netherlands
lv: Nīderlande

en: New Caledonia
lv: Jaunkaledonija

en: Nicaragua
lv: Nikaragva

en: Niger
lv: Nigēra

en: Nigeria
lv: Nigērija

en: Norway
lv: Norvēģija

en: Oman
lv: Omāna

en: Pakistan
lv: Pakistāna

en: Papua New Guinea
lv: Papua Jaungvineja

en: Philippines
lv: Filipīnas

en: Puerto Rico
lv: Puertoriko

en: Qatar
lv: Katara

en: Reunion
lv: Reinjona

en: Romania
lv: Rumānija

en: Russia
lv: Krievija

en: Rwanda
lv: Ruanda

en: Saudi Arabia
lv: Saūda Arābija

en: Senegal
lv: Senegāla

en: Seychelles
lv: Seišelu salas

en: Sierra Leone
lv: Sjerraleone

en: Slovakia
lv: Slovākija

en: Slovenia
lv: Slovēnija

en: Somalia
lv: Somālija

en: South Africa
lv: Dienvidāfrikas Republika

en: Spain
lv: Spānija

en: Sri Lanka
lv: Šrilanka

en: Sudan
lv: Sudāna

en: Suriname
lv: Surinama

en: Sweden
lv: Zviedrija

en: Switzerland
lv: Šveice

en: Syria
lv: Sīrija

en: Taiwan
lv: Taivāna

en: Tajikistan
lv: Tadžikistāna

en: Tanzania
lv: Tanzānija

en: Thailand
lv: Taizeme

en: Trinidad and Tobago
lv: Trinidāda un Tobāgo

en: Tunisia
lv: Tunisija

en: Turkmenistan
lv: Turkmenistāna

en: Ukraine
lv: Ukraina

en: United Arab Emirates
lv: Apvienotie Arābu Emirāti

en: United Kingdom
lv: Lielbritānija

en: United States
lv: Amerikas Savienotās Valstis

en: Uruguay
lv: Urugvaja

en: Uzbekistan
lv: Uzbekistāna

en: Venezuela
lv: Venecuēla

en: Yemen
lv: Jemena

en: Zambia
lv: Zambija

en: Zimbabwe
lv: Zimbabve

en: Fiji
lv: Fidži

en: Saint Lucia
lv: Sentlūsija

en: Vietnam
lv: Vjetnama

en: Croatia
lv: Horvātija

en: Macedonia
lv: Maķedonija

en: Ivory Coast
lv: Kotdivuāra

en: Montenegro
lv: Melnkalne

en: Serbia
lv: Serbija

en: Timor-Leste
lv: Austrumtimora

en: Uses
lv: Lieto
