Worldmap (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (116 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Advanced Settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: back
de: zurück

en: Egypt
de: Ägypten

en: Palestine
de: Palästina

en: New Zealand
de: Neuseeland

en: Cuba
de: Kuba

en: Brazil
de: Brasilien

en: Jamaica
de: Jamaika

en: Libya
de: Libyen

en: Poland
de: Polen

en: Singapore
de: Singapur

en: Turkey
de: Türkei

en: Germany
de: Deutschland

en: Albania
de: Albanien

en: Algeria
de: Algerien

en: Argentina
de: Argentinien

en: Armenia
de: Armenien

en: Australia
de: Australien

en: Austria
de: Österreich

en: Azerbaijan
de: Aserbaidschan

en: Bangladesh
de: Bangladesch

en: Belarus
de: Weißrussland

en: Belgium
de: Belgien

en: Bolivia
de: Bolivien

en: Bulgaria
de: Bulgarien

en: Cambodia
de: Kambodscha

en: Cameroon
de: Kamerun

en: Canada
de: Kanada

en: Cape Verde
de: Kapverden

en: Central African Republic
de: Zentralafrikanische Republik

en: Chad
de: Tschad

en: Colombia
de: Kolumbien

en: Comoros
de: Komoren

en: Congo
de: Kongo

en: Cyprus
de: Zypern

en: Denmark
de: Dänemark

en: Djibouti
de: Dschibuti

en: Ecuador
de: Equador

en: Estonia
de: Estland

en: Ethiopia
de: Äthiopien

en: Finland
de: Finnland

en: France
de: Frankreich

en: French Guiana
de: Französisch-Guayana

en: Gabon
de: Gabun

en: Georgia
de: Georgien

en: Greece
de: Griechenland

en: Greenland
de: Grönland

en: Hungary
de: Ungarn

en: Iceland
de: Island

en: India
de: Indien

en: Indonesia
de: Indonesien

en: Iraq
de: Irak

en: Ireland
de: Irland

en: Italy
de: Italien

en: Jordan
de: Jordanien

en: Kazakhstan
de: Kasachstan

en: Kenya
de: Kenia

en: Kyrgyzstan
de: Kirgisistan

en: Lebanon
de: Libanon

en: Lithuania
de: Litauen

en: Luxembourg
de: Luxemburg

en: Madagascar
de: Madagaskar

en: Maldives
de: Malediven

en: Mauritania
de: Mauretanien

en: Mexico
de: Mexiko

en: Moldova
de: Republik Moldau

en: Mongolia
de: Mongolei

en: Morocco
de: Marokko

en: Mozambique
de: Mosambik

en: Netherlands
de: Niederlande

en: New Caledonia
de: Neukaledonien

en: Norway
de: Norwegen

en: Papua New Guinea
de: Papua-Neuguinea

en: Philippines
de: Philippinen

en: Qatar
de: Katar

en: Reunion
de: Réunion

en: Romania
de: Rumänien

en: Russia
de: Russland

en: Rwanda
de: Ruanda

en: Saudi Arabia
de: Saudi-Arabien

en: Seychelles
de: Seychellen

en: Slovakia
de: Slowakei

en: Slovenia
de: Slowenien

en: South Africa
de: Südafrika

en: Spain
de: Spanien

en: St. Kitts and Nevis
de: St. Kitts und Nevis

en: Suriname
de: Surinam

en: Sweden
de: Schweden

en: Switzerland
de: Schweiz

en: Syria
de: Syrien

en: Tajikistan
de: Tadschikistan

en: Tanzania
de: Tansania

en: Trinidad and Tobago
de: Trinidad und Tobago

en: Tunisia
de: Tunesien

en: United Arab Emirates
de: Vereinigte Arabische Emirate

en: United Kingdom
de: Vereinigtes Königreich

en: United States
de: Vereinigte Staaten

en: Uzbekistan
de: Usbekistan

en: Yemen
de: Jemen

en: Zambia
de: Sambia

en: Zimbabwe
de: Simbabwe

en: Fiji
de: Fidschi

en: Hong Kong
de: Hongkong

en: Saint Lucia
de: St. Lucia

en: Croatia
de: Kroatien

en: Macedonia
de: Mazedonien

en: Select a country
de: Land auswäheln

en: Ivory Coast
de: Elfenbeinküste

en: Serbia
de: Serbien

en: Timor-Leste
de: Osttimor

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Available countries
de: Verfügbare Länder

en: South Sudan
de: Südsudan

en: Canary Islands
de: Kanarische Inseln

en: Eswatini
de: Königreich Eswatini
