Worldmap (1.0.0-beta2) - en to es translation catalogue (115 entries)

en: Settings
es: Configuración

en: Advanced Settings
es: Configuración avanzada

en: Egypt
es: Egipto

en: Palestine
es: Palestina

en: Iran
es: Irán

en: New Zealand
es: Nueva Zelanda

en: Brazil
es: Brasil

en: Japan
es: Japón

en: Libya
es: Libia

en: Poland
es: Polonia

en: Singapore
es: Singapur

en: Turkey
es: Turquía

en: Germany
es: Alemania

en: Afghanistan
es: Afganistán

en: Algeria
es: Argelia

en: Anguilla
es: Anguila

en: Azerbaijan
es: Azerbaiyán

en: Belarus
es: Bielorrusia

en: Belgium
es: Bélgica

en: Belize
es: Belice

en: Bermuda
es: Bermudas

en: Bhutan
es: Bután

en: Botswana
es: Botsuana

en: Cambodia
es: Camboya

en: Cameroon
es: Camerún

en: Canada
es: Canadá

en: Cape Verde
es: Cabo Verde

en: Central African Republic
es: República Centroafricana

en: Comoros
es: Comoras

en: Cyprus
es: Chipre

en: Denmark
es: Dinamarca

en: Djibouti
es: Yibuti

en: Ethiopia
es: Etiopía

en: Finland
es: Finlandia

en: France
es: Francia

en: French Guiana
es: Guayana Francesa

en: Gabon
es: Gabón

en: Greece
es: Grecia

en: Greenland
es: Groenlandia

en: Grenada
es: Granada

en: Guadeloupe
es: Guadalupe

en: Guyana
es: Guayana

en: Haiti
es: Haití

en: Hungary
es: Hungría

en: Iceland
es: Islandia

en: Iraq
es: Irak

en: Ireland
es: Irlanda

en: Italy
es: Italia

en: Jordan
es: Jordania

en: Kazakhstan
es: Kazajistán

en: Kenya
es: Kenia

en: Korea
es: Corea

en: Kyrgyzstan
es: Kirguistán

en: Latvia
es: Letonia

en: Lebanon
es: Líbano

en: Lithuania
es: Lituania

en: Luxembourg
es: Luxemburgo

en: Malawi
es: Malaui

en: Malaysia
es: Malasia

en: Maldives
es: Maldivas

en: Martinique
es: Martinica

en: Mauritius
es: Mauricio

en: Mexico
es: México

en: Moldova
es: Moldavia

en: Morocco
es: Marruecos

en: Myanmar
es: Birmania

en: Netherlands
es: Países Bajos

en: New Caledonia
es: Nueva Caledonia

en: Niger
es: Níger

en: Norway
es: Noruega

en: Oman
es: Omán

en: Pakistan
es: Pakistán

en: Panama
es: Panamá

en: Papua New Guinea
es: Papúa Nueva Guinea

en: Peru
es: Perú

en: Philippines
es: Filipinas

en: Qatar
es: Catar

en: Reunion
es: Reunión

en: Romania
es: Rumanía

en: Russia
es: Rusia

en: Rwanda
es: Ruanda

en: Saudi Arabia
es: Arabia Saudí

en: Sierra Leone
es: Sierra Leona

en: Slovakia
es: Eslovaquia

en: Slovenia
es: Eslovenia

en: South Africa
es: Sudáfrica

en: Spain
es: España

en: Sudan
es: Sudán

en: Suriname
es: Surinam

en: Sweden
es: Suecia

en: Switzerland
es: Suiza

en: Syria
es: Siria

en: Taiwan
es: Taiwán

en: Tajikistan
es: Tayikistán

en: Thailand
es: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
es: Trinidad y Tobago

en: Tunisia
es: Túnez

en: Turkmenistan
es: Turkmenistán

en: Ukraine
es: Ucrania

en: United Arab Emirates
es: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
es: Reino Unido

en: United States
es: Estados Unidos

en: Uzbekistan
es: Uzbekistán

en: Zimbabwe
es: Zimbabue

en: Fiji
es: Fiyi

en: Saint Lucia
es: Santa Lucía

en: Croatia
es: Croacia

en: Ivory Coast
es: Costa de Marfil

en: Timor-Leste
es: Timor Oriental

en: Uses
es: Usos

en: Available countries
es: Países disponibles

en: Sint Maarten
es: San Martín

en: South Sudan
es: Sudán del Sur

en: Canary Islands
es: Islas Canarias

en: Eswatini
es: Reino de Esuatini
