Worldmap (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (73 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Egypt
it: Egitto

en: Israel
it: Israele

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Libya
it: Libia

en: Poland
it: Polonia

en: Portugal
it: Portogallo

en: Turkey
it: Turchia

en: Germany
it: Germania

en: Belgium
it: Belgio

en: Cambodia
it: Cambogia

en: Central African Republic
it: Repubblica Centrafricana

en: China
it: Cina

en: Cyprus
it: Cipro

en: Denmark
it: Danimarca

en: Djibouti
it: Gibuti

en: Ethiopia
it: Etiopia

en: Finland
it: Finlandia

en: France
it: Francia

en: French Guiana
it: Guiana francese

en: Greece
it: Grecia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Iceland
it: Islanda

en: Ireland
it: Irlanda

en: Italy
it: Italia

en: Jordan
it: Giordania

en: Latvia
it: Lettonia

en: Lebanon
it: Libano

en: Lithuania
it: Lituania

en: Luxembourg
it: Lussemburgo

en: Malaysia
it: Malesia

en: Maldives
it: Maldive

en: Martinique
it: Martinica

en: Mexico
it: Messico

en: Moldova
it: Moldavia

en: Morocco
it: Marocco

en: Mozambique
it: Mozambico

en: Netherlands
it: Olanda

en: New Caledonia
it: Nuova Caledonia

en: Norway
it: Norvegia

en: Papua New Guinea
it: Papua Nuova Guinea

en: Peru
it: Perù

en: Philippines
it: Filippine

en: Puerto Rico
it: Porto Rico

en: Reunion
it: Riunione

en: Rwanda
it: Ruanda

en: Saudi Arabia
it: Arabia saudita

en: Slovakia
it: Slovacchia

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: Syria
it: Siria

en: Tajikistan
it: Tagikistan

en: Thailand
it: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
it: Trinidad e Tobago

en: Ukraine
it: Ucraina

en: United Arab Emirates
it: Emirati Arabi Uniti

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Saint Lucia
it: Santa Lucia

en: Croatia
it: Croazia

en: Ivory Coast
it: Costa d'avorio

en: Timor-Leste
it: Timor-Est

en: Uses
it: Usa

en: Available countries
it: Paesi disponibili

en: Sint Maarten
it: Sint Maarteen

en: South Sudan
it: Sud Sudan

en: Canary Islands
it: Isole Canarie
