Worldmap (1.0.0) - en to tr translation catalogue (131 entries)

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Egypt
tr: Mısır

en: Namibia
tr: Namibya

en: Israel
tr: İsrail

en: Palestine
tr: Filistin

en: Iran
tr: İran

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Cuba
tr: Küba

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Japan
tr: Japonya

en: Poland
tr: Polonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Singapore
tr: Singapur

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Germany
tr: Almanya

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Australia
tr: Avustralya

en: Austria
tr: Avusturya

en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Belize
tr: Beliz

en: Bhutan
tr: Butan

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: Canada
tr: Kanada

en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

en: Chad
tr: Çad

en: China
tr: Çin

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Cyprus
tr: Kıbrıs

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Dominica
tr: Dominika

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Eritrea
tr: Eritre

en: Estonia
tr: Estonya

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Finland
tr: Finlandiya

en: France
tr: Fransa

en: French Guiana
tr: Fransız Ginesi

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Ghana
tr: Gana

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Greenland
tr: Grönland

en: Guinea
tr: Gine

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Iceland
tr: İzlanda

en: India
tr: Hindistan

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Iraq
tr: Irak

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Italy
tr: İtalya

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Latvia
tr: Letonya

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Liberia
tr: Liberya

en: Liechtenstein
tr: Lihtenştayn

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Malawi
tr: Malavi

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Martinique
tr: Martinik

en: Mauritania
tr: Moritanya

en: Mexico
tr: Meksika

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Morocco
tr: Fas

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: New Caledonia
tr: Yeni Kaledonya

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Niger
tr: Nijer

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: Norway
tr: Norveç

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Qatar
tr: Katar

en: Romania
tr: Romanya

en: Russia
tr: Rusya

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Seychelles
tr: Seyşeller

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Somalia
tr: Somali

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: Spain
tr: İspanya

en: Suriname
tr: Surinam

en: Sweden
tr: İsveç

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Syria
tr: Suriye

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Tanzania
tr: Tanzanya

en: Thailand
tr: Tayland

en: Trinidad and Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Macedonia
tr: Makedonya

en: Ivory Coast
tr: Fildişi Sahili

en: Montenegro
tr: Karadağ

en: Serbia
tr: Sırbistan

en: Timor-Leste
tr: Doğu Timor

en: Sint Maarten
tr: Saint Martin

en: South Sudan
tr: Güney Sudan

en: Canary Islands
tr: Kanarya Adaları
