Worldmap (1.0.0-rc1) - en to ca translation catalogue (122 entries)

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Palestine
ca: Palestina

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Ecuador
ca: Equador

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Reunion
ca: Illa de la Reunió

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Uses
ca: Usos

en: Available countries
ca: Països disponibles

en: Sint Maarten
ca: Sant Martí

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Canary Islands
ca: Illes Canàries

en: Eswatini
ca: Swazilàndia
