Worldmap (1.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (193 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: back
ru: назад

en: Egypt
ru: Египет

en: Namibia
ru: Намибия

en: Israel
ru: Израиль

en: Palestine
ru: Палестина

en: Iran
ru: Иран

en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

en: Tonga
ru: Тонга

en: Cuba
ru: Куба

en: Brazil
ru: Бразилия

en: Chile
ru: Чили

en: Paraguay
ru: Парагвай

en: Jamaica
ru: Ямайка

en: Japan
ru: Япония

en: Libya
ru: Ливия

en: Poland
ru: Польша

en: Portugal
ru: Португалия

en: Singapore
ru: Сингапур

en: Turkey
ru: Турция

en: Germany
ru: Германия

en: Afghanistan
ru: Афганистан

en: Albania
ru: Албания

en: Algeria
ru: Алжир

en: Andorra
ru: Андорра

en: Angola
ru: Ангола

en: Anguilla
ru: Ангилья

en: Argentina
ru: Аргентина

en: Armenia
ru: Армения

en: Aruba
ru: Аруба

en: Australia
ru: Австралия

en: Austria
ru: Австрия

en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

en: Bahamas
ru: Багамские острова

en: Bangladesh
ru: Бангладеш

en: Barbados
ru: Барбадос

en: Belarus
ru: Беларусь

en: Belgium
ru: Бельгия

en: Belize
ru: Белиз

en: Benin
ru: Бенин

en: Bermuda
ru: Бермудские острова

en: Bhutan
ru: Бутан

en: Bolivia
ru: Боливия

en: Botswana
ru: Ботсвана

en: Brunei
ru: Бруней

en: Bulgaria
ru: Болгария

en: Burkina Faso
ru: Буркина Фасо

en: Burundi
ru: Бурунди

en: Cambodia
ru: Камбоджа

en: Cameroon
ru: Камерун

en: Canada
ru: Канада

en: Cape Verde
ru: Кабо-Верде

en: Central African Republic
ru: Центральноафриканская Республика

en: Chad
ru: Чад

en: China
ru: Китай

en: Colombia
ru: Колумбия

en: Comoros
ru: Коморские острова

en: Congo
ru: Конго

en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

en: Cyprus
ru: Кипр

en: Denmark
ru: Дания

en: Djibouti
ru: Джибути

en: Dominica
ru: Доминика

en: Ecuador
ru: Эквадор

en: El Salvador
ru: Сальвадор

en: Eritrea
ru: Эритрея

en: Estonia
ru: Эстония

en: Ethiopia
ru: Эфиопия

en: Finland
ru: Финляндия

en: France
ru: Франция

en: French Guiana
ru: Французская Гвиана

en: Gabon
ru: Габон

en: Gambia
ru: Гамбия

en: Georgia
ru: Грузия

en: Ghana
ru: Гана

en: Greece
ru: Греция

en: Greenland
ru: Гренландия

en: Grenada
ru: Гренада

en: Guadeloupe
ru: Гваделупа

en: Guatemala
ru: Гватемала

en: Guinea
ru: Гвинея

en: Guinea-Bissau
ru: Гвинея-Бисау

en: Guyana
ru: Гайана

en: Haiti
ru: Гаити

en: Honduras
ru: Гондурас

en: Hungary
ru: Венгрия

en: Iceland
ru: Исландия

en: India
ru: Индия

en: Indonesia
ru: Индонезия

en: Iraq
ru: Ирак

en: Ireland
ru: Ирландия

en: Italy
ru: Италия

en: Jordan
ru: Иордания

en: Kazakhstan
ru: Казахстан

en: Kenya
ru: Кения

en: Kuwait
ru: Кувейт

en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

en: Latvia
ru: Латвия

en: Lebanon
ru: Ливан

en: Lesotho
ru: Лесото

en: Liberia
ru: Либерия

en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

en: Lithuania
ru: Литва

en: Luxembourg
ru: Люксембург

en: Madagascar
ru: Мадагаскар

en: Malawi
ru: Малави

en: Malaysia
ru: Малайзия

en: Maldives
ru: Мальдивы

en: Mali
ru: Мали

en: Malta
ru: Мальта

en: Martinique
ru: Мартиника

en: Mauritania
ru: Мавритания

en: Mauritius
ru: Маврикий

en: Mayotte
ru: Майотта

en: Mexico
ru: Мексика

en: Moldova
ru: Молдавия

en: Mongolia
ru: Монголия

en: Montserrat
ru: Монтсеррат

en: Morocco
ru: Марокко

en: Mozambique
ru: Мозамбик

en: Myanmar
ru: Мьянма

en: Nauru
ru: Науру

en: Nepal
ru: Непал

en: Netherlands
ru: Нидерланды

en: New Caledonia
ru: Новая Каледония

en: Nicaragua
ru: Никарагуа

en: Niger
ru: Нигер

en: Nigeria
ru: Нигерия

en: Norway
ru: Норвегия

en: Oman
ru: Оман

en: Pakistan
ru: Пакистан

en: Panama
ru: Панама

en: Papua New Guinea
ru: Папуа – Новая Гвинея

en: Peru
ru: Перу

en: Philippines
ru: Филиппины

en: Puerto Rico
ru: Пуэрто-Рико

en: Qatar
ru: Катар

en: Reunion
ru: Реюньон

en: Romania
ru: Румыния

en: Russia
ru: Россия

en: Rwanda
ru: Руанда

en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

en: Senegal
ru: Сенегал

en: Seychelles
ru: Сейшельские острова

en: Sierra Leone
ru: Сьерра-Леоне

en: Slovakia
ru: Словакия

en: Slovenia
ru: Словения

en: Somalia
ru: Сомали

en: South Africa
ru: Южная Африка

en: Spain
ru: Испания

en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

en: Sudan
ru: Судан

en: Suriname
ru: Суринам

en: Sweden
ru: Швеция

en: Switzerland
ru: Швейцария

en: Syria
ru: Сирия

en: Taiwan
ru: Тайвань

en: Tajikistan
ru: Таджикистан

en: Tanzania
ru: Танзания

en: Thailand
ru: Тайланд

en: Togo
ru: Того

en: Trinidad and Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
ru: Тунис

en: Turkmenistan
ru: Туркмения

en: Uganda
ru: Уганда

en: Ukraine
ru: Украина

en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Uruguay
ru: Уругвай

en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

en: Vanuatu
ru: Вануату

en: Venezuela
ru: Венесуэла

en: Yemen
ru: Йемен

en: Zambia
ru: Замбия

en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

en: Fiji
ru: Фиджи

en: Hong Kong
ru: Гонконг

en: Saint Lucia
ru: Сент-Люсия

en: Vietnam
ru: Вьетнам

en: Croatia
ru: Хорватия

en: Macedonia
ru: Македония

en: Ivory Coast
ru: Кот-д'Ивуар

en: Montenegro
ru: Черногория

en: Serbia
ru: Сербия

en: Timor-Leste
ru: Тимор-Лесте

en: Uses
ru: Использование

en: Available countries
ru: Доступные страны

en: Sint Maarten
ru: Синт-Мартен

en: South Sudan
ru: Южный Судан

en: Canary Islands
ru: Канарские острова

en: Eswatini
ru: Эсватини
