World of Warcraft API (2.0.0-beta2) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: Icon
ur: آئیکن

en: Region
ur: علاقہ

en: Active
ur: فعال

en: Locale
ur: لوکیل

en: Items
ur: سرخیاں
