World of Warcraft API (2.0.0-beta3) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Search
cy: Chwilio

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Insert
cy: Mewnosod

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Active
cy: Gweithredol

en: Never
cy: Byth

en: Items
cy: Eitemau

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Close
cy: Yn agos

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell
