World of Warcraft API (2.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: title
id: judul

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Icon
id: Ikon

en: Region
id: Wilayah

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Client ID
id: ID Klien

en: Never
id: Tidak pernah

en: items
id: item

en: Items
id: Item

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Owner
id: Pemilik

en: Class
id: Kelas

en: Close
id: Tutup

en: Source
id: Sumber

en: Source type
id: Jenis sumber

en: characters
id: karakter

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: of
id: dari

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Last seen
id: Terakhir dilihat

en: titles
id: judul
