World of Warcraft API (2.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Insert
it: Inserisci

en: Icon
it: Icona

en: Region
it: Regione

en: Titles
it: Titoli

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: item
it: elemento

en: Items
it: Elementi

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Owner
it: Proprietario

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Class
it: Classe

en: Level
it: Livello

en: Close
it: Chiudi

en: Gender
it: Sesso

en: Source
it: Sorgente

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: characters
it: caratteri

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Characters
it: Caratteri

en: of
it: di

en: Not set
it: Non impostato

en: Neutral
it: Neutrale

en: Unique
it: Univoco

en: Equipment
it: Attrezzatura

en: titles
it: titoli
