World of Warcraft API (2.0.0-beta3) - en to ml translation catalogue (21 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: title
ml: തലക്കെട്ട്‌

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Item
ml: ഇനം

en: Type
ml: തരം

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Daily
ml: ദിവസേന

en: Weekly
ml: പ്രതിവാര

en: This action cannot be undone.
ml: ഈ പ്രവര്‍ത്തിയില്‍ നിന്നും തിരിച്ചു പോക്കില്ല.

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Icon
ml: ഐക്കൺ

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Active
ml: സജീവമായ
