World of Warcraft API (2.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: title
da: titel

en: Item
da: Element

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: No data
da: Ingen data

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Insert
da: Indsæt

en: Icon
da: Ikon

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: Titles
da: Titler

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Points
da: Point

en: Block
da: Blok

en: Client ID
da: Klient ID

en: Never
da: Aldrig

en: Realm
da: Område

en: item
da: vare

en: items
da: elementer

en: Items
da: Overskrifter

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Owner
da: Ejer

en: View all
da: Vis alle

en: Attributes
da: Attributter

en: Class
da: Klasse

en: Level
da: Niveau

en: Close
da: Luk

en: Stats
da: Statistik

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Source
da: Kilde

en: Source type
da: Kildetype

en: characters
da: tegn

en: Completed
da: Gennemført

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Feet
da: Fod

en: Common
da: Fælles

en: Member
da: Medlem

en: Characters
da: Karakterer

en: of
da: af

en: Importing...
da: Importerer...

en: Not set
da: Ikke angivet

en: Poor
da: Ringe

en: Configured
da: Konfigureret

en: Unique
da: Unik

en: Last seen
da: Sidst set

en: titles
da: titler
