World of Warcraft API (2.0.0-beta4) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Search
hi: खोज

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Total
hi: कुल

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: View all
hi: सभी देखें

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Attributes
hi: गुण

en: Close
hi: बंद करे

en: Source
hi: स्रोत

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Member
hi: सदस्य
