World of Warcraft API (2.0.0-beta4) - en to fr translation catalogue (87 entries)

en: Title
fr: Titre

en: title
fr: titre

en: Status
fr: État

en: Item
fr: Élément

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: No data
fr: Pas de données

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Insert
fr: Insérer

en: Icon
fr: Icône

en: Region
fr: Région

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Titles
fr: Titres

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Never
fr: Jamais

en: Realm
fr: Domaine

en: item
fr: élément

en: items
fr: éléments

en: Items
fr: Éléments

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Sell Price
fr: Prix de Vente

en: Owner
fr: Propriétaire

en: View all
fr: Voir tout

en: Quality
fr: Qualité

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Attributes
fr: Attributs

en: Class
fr: Classe

en: Level
fr: Niveau

en: Close
fr: Fermer

en: Stats
fr: Statistiques

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Gender
fr: Sexe

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: Source type
fr: Type source

en: characters
fr: caractères

en: Criteria
fr: Critère

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: Feet
fr: Pieds

en: Common
fr: Commun

en: Character
fr: Personnage

en: character
fr: caractère

en: Health
fr: Santé

en: Member
fr: Membre

en: Characters
fr: Caractères

en: of
fr: sur

en: Importing...
fr: Importation...

en: Last Login
fr: Dernière connexion

en: Not set
fr: Non défini

en: Poor
fr: Insuffisant

en: Slot
fr: créneau

en: Neutral
fr: Neutre

en: Connection
fr: Connexion

en: Binding
fr: Reliure

en: Configured
fr: Configuré

en: Guild Roster
fr: Roster de la guilde

en: Guild Rank
fr: Rang de la guilde

en: Last seen
fr: Dernière visite

en: Equipment
fr: Équipement

en: titles
fr: titres

en: Guild Realm
fr: Royaume de la guilde

en: Achievements
fr: Hauts-faits

en: Guild Achievements
fr: Hauts-faits de guilde

en: Guild
fr: Guilde

en: WoW Guilds
fr: Guildes WoW

en: achievement
fr: haut-fait

en: Guild Master
fr: Maître de guilde

en: Guilds
fr: Guildes

en: Achievement Points
fr: Points de Hauts-faits

en: guild
fr: guilde

en: Title settings
fr: Paramètres de titre

en: Display Order
fr: Ordre d'affichage

en: Confirm action
fr: Confirmer l'action
