World of Warcraft API (2.0.0-beta4) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: Title
he: כותרת

en: title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Search
he: חיפוש

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Insert
he: הוספה

en: Icon
he: סמל

en: Region
he: איזור

en: Total
he: סך הכל

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Titles
he: כותרות

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Points
he: נקודות

en: Block
he: בלוק

en: Never
he: אף פעם

en: Realm
he: תחום

en: items
he: פריטים

en: Items
he: פריטים

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Owner
he: בעלים

en: View all
he: צפה בכולם

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Close
he: סגירה

en: Source
he: מקור

en: Source type
he: סוג מקור

en: characters
he: תוים

en: Completed
he: נשלם

en: Failed
he: נכשל

en: Feet
he: רגל

en: Common
he: שכיח

en: Member
he: חבר

en: of
he: של

en: Not set
he: לא נקבע

en: Poor
he: עלוב

en: Neutral
he: ניטראלי

en: Last seen
he: התחבר בפעם אחרונה

en: titles
he: כותרות
