World of Warcraft API (2.0.0-beta4) - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: Title
hu: Cím

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Search
hu: Keresés

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: No data
hu: Nincs adat

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Icon
hu: Ikon

en: Region
hu: Régió

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Titles
hu: Címek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Active
hu: Aktív

en: Points
hu: Pontok

en: Block
hu: Blokk

en: Never
hu: Soha

en: Realm
hu: Hatáskör

en: item
hu: tétel

en: items
hu: tételek

en: Items
hu: Tételek

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Sell Price
hu: Eladási ár

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: View all
hu: Összes megtekintése

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Class
hu: Osztály

en: Level
hu: Szint

en: Close
hu: Bezár

en: Stats
hu: Statisztika

en: Nickname
hu: Becenév

en: Gender
hu: Nem

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: Avatar
hu: Profilkép

en: Source
hu: Forrás

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: characters
hu: karakterek

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Feet
hu: Láb

en: Common
hu: Általános

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Journal
hu: Folyóirat

en: Member
hu: Tag

en: Characters
hu: Karakterek

en: of
hu: /

en: Wipe
hu: Törlés

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: Poor
hu: Gyenge

en: Slot
hu: Hely

en: Neutral
hu: semleges

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Unique
hu: Egyedi

en: members
hu: tagok

en: Last seen
hu: Itt volt

en: titles
hu: címek

en: Achievements
hu: Eredmények

en: Instance
hu: Példány

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Shirt
hu: Póló

en: Title settings
hu: Cím beállításai

en: instance
hu: példány

en: instances
hu: példányok
