Wordpress to Drupal Migrate (1.0.0) - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Content
eu: Edukia

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Tags
eu: Etiketak

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Password
eu: Pasahitza

en: Import
eu: Inportatu

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Created date
eu: Sortze data

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Usage
eu: Erabilera

en: About
eu: (r)i buruz

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Author name
eu: Egilearen izena
