Wordpress to Drupal Migrate (1.0.1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Tags
hi: उपनाम

en: Categories
hi: वर्ग

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Import
hi: आयात करें

en: Total
hi: कुल

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Comment ID
hi: टिप्पणी आईडी

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Term description
hi: टर्म विवरण

en: Operation
hi: काम

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Display name
hi: प्रदर्शित होने वाला नाम

en: User status
hi: उपयोगकर्ता की स्थिति

en: Modified date
hi: संशोधित तिथि

en: About
hi: के बारे में

en: MIME type
hi: माइम प्रकार
