Wordpress to Drupal Migrate (1.0.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Tags
id: Tag

en: Categories
id: Kategori

en: Password
id: Sandi

en: Import
id: Impor

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Comment ID
id: ID komentar

en: Term ID
id: ID istilah

en: Term name
id: Nama istilah

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Term description
id: Keterangan termin

en: Operation
id: Operasi

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Approval status
id: Status persetujuan

en: User status
id: Status pengguna

en: Usage
id: Penggunaan

en: About
id: Tentang

en: Migration
id: Migrasi

en: MIME type
id: Jenis MIME

en: Author name
id: Nama penulis

en: Post ID
id: ID pos

en: Post type
id: Jenis pos
