Wordpress to Drupal Migrate (1.0.1) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Import
ku: هاوردن

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Comment ID
ku: ID ی بۆچوون

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Term description
ku: دەربارەی واژە

en: Operation
ku: کردار

en: About
ku: دەربارە
