Wordpress to Drupal Migrate (1.0.1) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Tags
nl: Labels

en: Categories
nl: Categorieën

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Import
nl: Importeren

en: Total
nl: Totaal

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Comment ID
nl: Reactie-ID

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Term name
nl: Termnaam

en: Configuration
nl: Instellingen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Term description
nl: Omschrijving van term

en: Operation
nl: Bewerking

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: User status
nl: Gebruikersstatus

en: Usage
nl: Gebruik

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Modified date
nl: Wijzigingsdatum

en: About
nl: Over

en: Migration
nl: Migratie

en: MIME type
nl: MIME-type

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: Author email
nl: E-mailadres van auteur

en: Author ID
nl: Auteur-ID

en: Author name
nl: Naam auteur

en: Registration date
nl: Registratiedatum
