Wordpress to Drupal Migrate (1.0.1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Content
ru: Содержимое

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Tags
ru: Теги

en: Categories
ru: Категории

en: Password
ru: Пароль

en: Import
ru: Импортировать

en: Total
ru: Итого

en: Imported
ru: Импортировано

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Comment ID
ru: ID комментария

en: Term ID
ru: ID термина

en: Term name
ru: Название термина

en: Parent term ID
ru: ID родительского термина

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Term description
ru: Описание термина

en: Operation
ru: Действие

en: Created date
ru: Дата создания

en: Display name
ru: Название отображения

en: Approval status
ru: Состояние одобрения

en: Excerpt
ru: Цитата

en: User status
ru: Статус пользователя

en: Usage
ru: Использование

en: Execute
ru: Выполнить

en: Modified date
ru: Измененная дата

en: About
ru: Информация

en: Migration
ru: Миграция

en: MIME type
ru: MIME-тип

en: Alt text
ru: Alt текст

en: Author name
ru: Имя автора

en: Author URL
ru: URL автора

en: Rollback
ru: Откат

en: Unprocessed
ru: Необработано

en: Media ID
ru: ID медиа
