Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: Password
cs: Heslo

en: Total
cs: Celkem

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Term name
cs: Název termínu

en: Configuration
cs: Nastavení

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: Operation
cs: Operace

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Approval status
cs: Stav schválení

en: User status
cs: Status uživatele

en: Usage
cs: Použití

en: Execute
cs: Vykonat

en: About
cs: Popis

en: Migration
cs: Migrace

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: Author name
cs: Jméno autora
