Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Password
fa: گذرواژه

en: Import
fa: ورود

en: Total
fa: مجموع

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Comment ID
fa: شناسه دیدگاه

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: Term name
fa: نام واژه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Term description
fa: شرح واژه

en: Operation
fa: عملکرد

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Approval status
fa: وضعیت تایید

en: User status
fa: وضعیت کاربر

en: Usage
fa: کاربرد

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: About
fa: درباره

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: Custom URL
fa: آدرس URL سفارشی

en: Registration date
fa: تاریخ ثبت نام
