Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: Password
fr: Mot de passe

en: Import
fr: Importer

en: Link target
fr: Cible du lien

en: Imported
fr: Importé

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Comment ID
fr: Identifiant (ID) du commentaire

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: Term name
fr: Nom du terme

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Term description
fr: Description du terme

en: Operation
fr: Opération

en: Created date
fr: Date de création

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Approval status
fr: Statut d'approbation

en: Excerpt
fr: Extrait

en: User status
fr: Statut de l'utilisateur

en: Website URL
fr: URL de site web

en: Database Name
fr: Nom de la base de données

en: Usage
fr: Utilisation

en: Execute
fr: Exécuter

en: Modified date
fr: Date de modification

en: About
fr: À propos

en: Post count
fr: Compteur de contributions

en: MIME type
fr: Type MIME

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Custom URL
fr: URL personnalisée

en: Author email
fr: Courriel de l'auteur

en: Author ID
fr: Identifiant (ID) de l'auteur

en: Author name
fr: Nom de l'auteur

en: Slug
fr: identifiant machine

en: Author URL
fr: URL de l'auteur

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: Rollback
fr: Revenir en arrière

en: Post type
fr: Type de contribution
