Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Tags
ja: タグ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Password
ja: パスワード

en: Import
ja: インポート

en: Link target
ja: リンク先

en: Total
ja: 合計

en: Imported
ja: インポート済

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Comment ID
ja: コメントID

en: Term ID
ja: タームID

en: Term name
ja: タームの名称

en: Configuration
ja: 環境設定

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Term description
ja: タームの説明

en: Operation
ja: 操作

en: Created date
ja: 作成日時

en: Display name
ja: 表示名

en: Approval status
ja: 承認ステータス

en: User status
ja: ユーザーステータス

en: Usage
ja: 使用方法

en: Execute
ja: 実行

en: Modified date
ja: 変更日時

en: About
ja: アバウト

en: Migration
ja: マイグレーション

en: MIME type
ja: MIME タイプ

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Custom URL
ja: カスタムURL

en: Author name
ja: 投稿者名
