Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to lv translation catalogue (30 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Status
lv: Statuss

en: Content
lv: Saturs

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Email address
lv: E-pasta adrese

en: Tags
lv: Birkas

en: Categories
lv: Kategorijas

en: Password
lv: Parole

en: Import
lv: Importēt

en: Total
lv: Kopā

en: User ID
lv: Lietotāja ID

en: Comment ID
lv: Komentāra ID

en: Term ID
lv: Termina ID

en: Term name
lv: Termina nosaukums

en: Configuration
lv: Konfigurācija

en: First name
lv: Vārds

en: Last name
lv: Uzvārds

en: Term description
lv: Termina apraksts

en: Operation
lv: Operācija

en: Created date
lv: Izveides datums

en: Display name
lv: Attēlojuma nosaukums

en: User status
lv: Lietotāja statuss

en: Usage
lv: Izmantošana

en: Execute
lv: Izpildīt

en: About
lv: Par

en: Migration
lv: Migrācija

en: MIME type
lv: MIME tips

en: Alt text
lv: ALT teksts

en: Custom URL
lv: Pielāgots URL

en: Author name
lv: Autora vārds
