Wordpress to Drupal Migrate (1.1.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Categories
pt: Categorias

en: Password
pt: Senha

en: Import
pt: Importar

en: Link target
pt: Destino do link

en: Imported
pt: Importado

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Comment ID
pt: ID do comentário

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Term name
pt: Nome do termo

en: Configuration
pt: Configurações

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Term description
pt: Descrição do termo

en: Operation
pt: Operação

en: Created date
pt: Data de criação

en: Display name
pt: Mostrar o nome

en: User status
pt: Status do usuário

en: Usage
pt: Uso

en: Execute
pt: Executar

en: Modified date
pt: Data de modificação

en: About
pt: Sobre

en: Migration
pt: Migração

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: Custom URL
pt: URL personalizada

en: Author email
pt: E-mail do autor

en: Author ID
pt: ID do autor

en: Author name
pt: Nome do autor
