Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Import
ar: استيراد

en: Total
ar: المجموع

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Comment ID
ar: معرف التعليق

en: Term ID
ar: معرّف المصطلح

en: Term name
ar: اسم المفردة

en: Configuration
ar: الضبط

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Term description
ar: وصف المصطلح

en: Operation
ar: عملية

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Display name
ar: اسم العرض

en: User status
ar: حالة المستخدم

en: Execute
ar: تنفيذ

en: Modified date
ar: بيانات معرفة

en: About
ar: حول

en: Migration
ar: الترحيل

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Custom URL
ar: URL مخصص

en: Author name
ar: اسم المؤلف
